Nazywam się Dorota Meissner, lubię piękno przedmiotów i chwil. Lubię chłód porcelany wyjmowanej z kredensu, na chwilę zanim rozgrzeje ją ciepło herbaty. Lubię promień światła na krawędzi stołu. Lubię dotyk lnu na policzku.

Wierzę że przestrzenie w których przebywamy i przedmioty, którymi się otaczamy nadają smak naszemu życiu. Wierzę, że to, co jest ważne w naszym życiu wymaga odpowiedniego otoczenia, dlatego projektuję wnętrza.

Projektowaniem zajmuję się od 2006 roku, kiedy skończyłam architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jednak wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Może było to w czasie, gdy jako mała dziewczynka z kucykami lepiłam miniatury przedmiotów z papier  mâché. A może bardziej wtedy, kiedy rodzice w naszym PRL-owskim mieszkaniu z wielkiej płyty, wyburzyli ścianę między wąską kuchnią, a sąsiednim pokojem. W ten sposób powstała jadalnia z wielkim stołem i kredensem.To wydarzenie i jego następstwa wpłynęły zasadniczo na nasze życie.

Wielogodzinne rozmowy w ciepłym świetle lampy, dużo śmiechu, wspólne przyrządzanie posiłków. Myślę, że moi rodzice stworzyli wtedy niezwykłe dzieło – tak mało przyjazną przestrzeń zmienili w magiczne miejsce.

Jako architekt wnętrz pracowałam w kilku bardzo dobrych pracowniach, między innymi w „Kolor plus” w Sopocie,oraz w „Exit pracowni projektowej” w Warszawie. Miałam dzięki temu okazję brać udział w projektach na światowym poziomie. Rozwinęłam swój warsztat i wiedzę. Nauczyłam się szybko reagować na pojawiające się problemy i rozwiązywać je na bieżąco.

Zrozumiałam, że trzymanie się założonego budżetu jest tak samo ważnym elementem projektu, jak jego funkcjonalność i estetyka.

Korzystając ze zdobytej wiedzy i lat doświadczenia, założyłam własną pracownię projektową.

Projektowanie wnętrz sprawia mi frajdę, a każdy projekt jest wyzwaniem. Zawsze staram się znaleźć rozwiązania, które łączą estetykę i wygodę, a przy tym są odpowiedzią na oczekiwania klienta. Architektura to dla mnie przygoda z pięknem i detalami, a detale są moją mocną stroną.

Jeśli zależy Wam na stworzeniu wnętrza, które będzie Was wyrażało i dodawało Wam energii, które będzie wspierało Wasze życiowe cele, i z którego będziecie mogli być dumni, to z chęcią Wam w tym pomogę.

Zapraszam do współpracy.