Etap 1

Na podstawie zrobionej przeze mnie inwentaryzacji na budowie (preferowany sposób) lub na podstawie rzutów dostarczonych przez Was zabieram się do pracy i przygotowuję dla Was kilka koncepcji układu przestrzennego na rzucie. Rysunki zawierają rozmieszczenie poszczególnych funkcji i pomieszczeń, mebli wbudowanych i wolno stojących. (tutaj możecie zobaczyć przykładowy rzut) Dyskutujemy o tym i zmieniamy go do skutku, aż będziecie zadowoleni. Nie ma tu kompromisów, przecież będziecie tam mieszkać!

Etap 2

Kolejnym etapem jest wybranie stylistyki, która Wam odpowiada. Może to się odbyć na dwa sposoby lub jeśli macie inny pomysł to możemy zrobić to inaczej. Ja zazwyczaj robię tak: przygotowuję na pinterest lub picassaweb folder z inspiracjami dla Was. Wybieram je na podstawie tego co już się dowiedziałam o Waszych preferencjach. Z tego dla odmiany Wy wybieracie to co się Wam podoba i rozmawiamy o tym. Możemy też się spotkać i przyniosę na spotkanie wybrane dla Was inspiracje. Od razu je przedyskutujemy. Jeśli dojdziemy do porozumienia o jaki styl Wam chodzi to przechodzimy dalej. Jeśli nic z tego co Wam pokazałam Was nie porywa i nie o to Wam chodzi to szukamy dalej. Moje ulubione hasło w tym względzie to jest do skutku, wszystko robimy do skutku.

Etap 3

Teraz kolejny, dla mnie najciekawszy etap. Na podstawie zebranych do tej pory informacji, robię kolorowe wizualizacje projektowanych przestrzeni. Ważne, żeby na tym etapie ustalić budżet jaki chcecie przeznaczyć na remont, tak żeby proponowane przeze mnie rozwiązania się w nim mieściły. Spotykamy się i rozmawiamy. Wizualizacje też zmieniam do skutku w ramach wybranej przez Was wcześniej stylistyki i ustalonego układu przestrzennego. Jeśli jednak po wykonaniu pierwszych wizualizacji zmienicie zasadniczo zdanie odnośnie stylistyki i układu przestrzennego, to te zmiany będą dodatkowo płatne w zależności od wielkości zmian. Na przykład zdecydujecie się na początku na styl skandynawski, jednak po zrobieniu wizualizacji uznacie, że jednak wolicie galamour, wtedy będzie to dodatkowo płatna zmiana. Możliwe na tym etapie są małe poprawki układu przestrzennego, zmiana całej koncepcji czyli zmiana układu funkcjonalnego będzie dodatkowo płatna. Czyli w cenie jest na przykład zmienianie rozmieszczenia poszczególnych mebli, jeśli jednak postanowicie zmienić miejscami na przykład kuchnię i jadalnię to taka zmiana będzie dodatkowo płatna.
Na tym etapie zamyka się projekt koncepcyjny.
Jeśli zdecydujecie się na projekt techniczny, to przechodzimy do kolejnego etapu.

Etap 4

Na podstawie zatwierdzonej przez Was koncepcji przechodzimy do projektu technicznego.
Na tym etapie możliwe jest wprowadzanie nieznacznych zmian i poprawek względem projektu koncepcyjnego,  zmiana całej koncepcji czyli zmiana układu funkcjonalnego będzie dodatkowo płatna. Projekt techniczny zawiera:

projekt wyburzeń i postawień ścian działowych
wybór kolorystyki ścian i sufitów
wytyczne do instalacji elektrycznej, czyli  rozmieszczenie i sposób oświetlenia poszczególnych pomieszczeń, rozplanowanie gniazd wtynkowych i włączników
wytyczne do instalacji klimatyzacji
wytyczne do instalacji wod-kan i C.O.
projekt  sufitów podwieszonych
projekt  posadzek z wyborem materiałów i sposobów ułożenia (parkiety, wykładziny, okładziny kamienne i ceramiczne)
szczegółowy projekt techniczny łazienek z wyborem okładzin ściennych i podłogowych, oraz ceramiki i armatury
szczegółowy projekt techniczny elementów wyposażenia wykonywanych na zamówienie
szczegółowy projekt techniczny kuchni i mebli wykonywanych na zamówieni
wybór kolorystyki i materiałów wykończeniowych wszystkich elementów projektowanych
wybór lub projekt drzwi wewnętrznych
(tu możecie zobaczyć przykładowe rysunki techniczne)

Wszystkie rysunki zawierają wymiarowanie i opisy, jeśli jest to potrzebne również szczegółowe informacje technologiczne i detale.

Etap 5

Na tym etapie wybieramy wszystkie elementy ruchome, armaturę ceramikę oraz oprawy oświetleniowe. Przygotowuję dla Was szczegółowy kosztorys prac i materiałów.
Dostajecie od mnie spis wszystkich elementów projektu wraz z ilością, cenami i adresami miejsc, gdzie możecie kupić wszystkie elementy. ( tu możecie zobaczyć przykładową stronę takiego zestawienia)

Etap 6

Po rozpoczęciu przez ekipę prac budowlanych następuje etap nadzorów autorskich, polega on na ocenie zgodności wykonywanych prac z projektem.

Teraz gdy wszystko jest gotowe następuje najprzyjemniejszy dla Was etap:
Wszystko jest skończone i możecie się wprowadzić. Dla mnie też on jest najprzyjemniejszy,
jeśli jesteście zadowoleni z efektu i z przebiegu naszej współpracy. A nie biorę pod uwagę, żeby było inaczej;)

 

WRÓĆ