Projekt wnętrz domu pod Warszawą jest jednym z moich ulubionych projektów. Zajmowanie się tym projektem dało mi wiele radości i satysfakcji.

Właściciele domu lubią połączanie ciepłego drewna z bielą i szarością. Dodałam do tego zestawu jeszcze delikatne elementy konstrukcyjne w czerni dla podniesienia kontrastu i ożywienia projektowanego wnętrza.
Dom jest pełen światła, powietrza i rytmu. Czarne delikatne konstrukcje ażurowe podkreślają jego przestrzenność. Powtarzalność kolorów, faktur i rytm wprowadzają porządek do wnętrza.

Założeniem projektu wnętrza było podkreślenie płynności i otwarcia przestrzeni przy jednoczesnym podziale na wyraźne strefy. Nie mniej ważna była możliwości oddzielenia stref od siebie jeśli zajdzie taka potrzeba. Część kuchenna jest wydzielona pionowymi metalowymi żaluzjami, które jednym pociągnięciem ręki da się zamknąć przemieniając ażurową przegrodę w pełną ściankę.
Salon zazwyczaj otwarty na klatkę schodową można od niej oddzielić zamykając duże dwuskrzydłowe drzwi przesuwne ukryte za zabudową z telewizorem.

Rytm żaluzji w kuchni jest powtórzeniem rytmu barierki na klatce schodowej. W metalowych półkach na książki w holu i w salonie też znajdziemy jego echo.

Od strony południowej dom otwiera się dwukondygnacyjnym przeszklonym salonem na ogród. Ściana z kominkiem wykończona drewnem na całą wysokość podkreśla przestrzenność pomieszczenia.

Dom ma też swoje tajemnice: drzwi ukryte w zabudowie meblowej, donice z kwiatami w płaszczyźnie podłogi na piętrze, wielkie lustro w holu wejściowym powodujące złudzenie optyczne.

W tym projekcie każda linia z czegoś wynika i łączy się z inną linią. Nic nie zostało zostawione przypadkowi. Każdy szczegół został starannie przemyślny, dzięki czemu wnętrze emanuje spokojem i harmonią.

Dom znajduje się pod Warszawą. Projekt powstał w 2012 roku we współpracy z „Exit Design”. Obejmował części pomieszczeń. W skład projektu weszły: aranżacja wnętrza, koncepcja, rysunki techniczne oraz kosztorysu.