Projekt koncepcyjny to albo pierwszy etap pełnego projektu albo trzy pierwsze etapy w zależności od Waszych potrzeb. Pierwszy etap czyli koncepcja okładu przestrzennego na rzucie pomogą Wam zorientować się jakie są możliwości Waszego mieszkania lub domu, lub nieruchomości którą zamierzacie kupić. Ułatwi Wam to podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie, lub remoncie.

Etap 1

Na podstawie zrobionej przeze mnie inwentaryzacji na budowie  lub na podstawie rzutów dostarczonych przez Was zabieram się do pracy i przygotowuję dla Was kilka koncepcji układu przestrzennego na rzucie. Rysunki zawierają rozmieszczenie poszczególnych funkcji i pomieszczeń, mebli wbudowanych i wolno stojących. (tutaj możecie zobaczyć przykładowy rzut)
Dyskutujemy o tym i zmieniamy go do skutku, aż będziecie zadowoleniu z efektu.
Efektem są zwymiarowane rzuty aranżacji,  oraz układu ścian działowych.

Projekt koncepcyjny może także być poszerzony o dwa kolejne etapy, czyli wybranie estetyki i wizualizacje. Być może macie czas, żeby samemu poszukać sprzętów a sprawdzeni już przez Was fachowcy poradzą sobie na podstawie wizualizacji. Raczej potrzebujecie pokazać im estetykę niż projekt gdzie macie zaznaczone każde podłączenie elektryczne, i opisaną i zwymiarowaną każdą szufladę itd.  Nie polecam takiego rozwiązanie bez sprawdzonej ekipy i doświadczenia.

Etap 2

Kolejnym etapem jest wybranie stylistyki, która Wam odpowiada. Może to się odbyć na dwa sposoby lub jeśli macie inny pomysł to możemy zrobić to inaczej. Ja zazwyczaj robię tak: przygotowuję na pinterest lub picassaweb folder z inspiracjami dla Was.Wybieram je na podstawie tego co już się dowiedziałam o Waszych preferencjach. Z tego dla odmiany Wy wybieracie to co się Wam podoba i rozmawiamy o tym. Możemy też się spotkać i przyniosę na spotkanie wybrane dla Was inspiracje. Od razu je przedyskutujemy. Jeśli dojdziemy do porozumienia o jaki styl Wam chodzi to przechodzimy dalej. Jeśli nic z tego co Wam pokazałam Was nie porywa i nie o to Wam chodzi to szukamy dalej. Moje ulubione hasło w tym względzie to jest do skutku, wszystko robimy do skutku.

Etap 3

Teraz kolejny, dla mnie najciekawszy etap. Na podstawie zebranych do tej pory informacji, robię kolorowe wizualizacje projektowanych przestrzeni. Ważne, żeby na tym etapie ustalić budżet jaki chcecie przeznaczyć na remont, tak żeby proponowane przeze mnie rozwiązania się w nim mieściły. Spotykamy się i rozmawiamy. Wizualizacje też zmieniam do skutku w ramach wybranej przez Was wcześniej stylistyki i ustalonego układu przestrzennego. Jeśli jednak po wykonaniu pierwszych wizualizacji zmienicie zasadniczo zdanie odnośnie stylistyki i układu przestrzennego, to te zmiany będą dodatkowo płatne w zależności od wielkości zmian. Na przykład zdecydujecie się na początku na styl skandynawski, jednak po zrobieniu wizualizacji uznacie, że jednak wolicie galamour, wtedy będzie to dodatkowo płatna zmiana. Możliwe na tym etapie są małe poprawki układu przestrzennego, zmiana całej koncepcji czyli zmiana układu funkcjonalnego będzie dodatkowo płatna. Czyli w cenie jest na przykład zmienianie rozmieszczenia poszczególnych mebli, jeśli jednak postanowicie zmienić miejscami na przykład kuchnię i jadalnię to taka zmiana będzie dodatkowo płatna.
Na tym etapie zamyka się projekt koncepcyjny.
Jeśli zdecydujecie się na projekt techniczny, to przechodzimy do kolejnego etapu.

 

WRÓĆ